INTERNATIONAL ASSOCIATION OPERATIONAL DEFENCE GROUP

JUNIOR IAODG

SPECIAL TRAINING SCHOOL IAODG

Náš cíl je naučit děti a mládež morálnímu kodexu, který zlepší jejich život a následně i naší společnost.

JUNIOR

PRO DEFENCE IAODG (R)

V junior academy IAODG převládá hlavně stránka etická, která se průběžně doplňuje se stránku fyzickou a stávají se nerozlučnou dvojicí pro vývoj mladého člověka. Trénink a výkon, to je to co v české tělovýchově převažuje, ale chybí v řadě případů ten hlubší podtext, který naleznete právě v junior academy IAODG. Máme know-how a letité působení ve světě, jsme zapálení a máme smysl pro spravedlnost, pro rodiče je to šance dát možnost svým dětem komplexní rozvoj s prvky drilu i vojenské přípravy, které se v budoucnu budou určitě hodit. Junior Academy IAODG je nejen všeobecná tělovýchovná průprava s prvky bojových sportů, ale i výchova k sebepoznání, hrdosti, porozumění, národnímu cítění a smyslu pro spravedlnost a fair play. Naše tréninky připravují jedince pro život, i ty nejmenší.

Analýza PRO DEFENCE

Věnuji se juniorům IAODG velmi důkladně a chtěl jsem si otestovat, jak se projevuje systém PRO DEFENCE, který jsem vytvořil pro juniory. Zúčastnily jsme se programu Sport Analytik, který je určený dětem mezi 5-16 roky a to formou jednoduchého testu, který rozpozná jejich sportovní předpoklady a doporučí jim ten správný sport.

Sportovní den byl zaměřen na děvět základních zábavných disciplín, které pomohou odhalit somatotyp a fyzické dispozice dětí jako vytrvalost, hbitost, koordinace, rovnováha, výbušnost, flexibilita, rychlost nebo taktické schopnosti.

Systém PRO DEFENCE Junior dokázal, že učí především rozvíjet pozitivní energii a chuť k pohybu. Hodiny jsou vždy vedené zábavnou formou a hrami pro děti, které se postupně učí prohlubovat své pohybové dovednosti. Jde o komplexní cvičební proces s důrazem na rozvoj základních vlastností mladého člověka, jako je pokora, štědrost, přejícnost, mírumilovnost, cudnost, střídmost, činorodost a pohybovou všestranost, která vychází z fyzického a psychického vývoje a dovedností dítěte, a tím je přizpůsobena věku dětí.

Hlavní bodem dnešní uspěchané doby je nedostatek pohybu, který je hlavně u našich dětí. Dochází k výraznému omezení a chudosti v rozvoji svalové hmoty a dýchacích návyků, které jsou nedílnou součástí našeho života. Dalším problémem dnešní agresivní a moderní uspěchané doby je šikana, fyzické týraní, zneužívání nebo vydírání.

PRO DEFENCE IAODG ví a umí naučit jak problémům čelit. Neučíme agresivitu, ale učíme jak se těmto problémům můžeme vyhnout a zabránit jim. Pokud k agresi dojde, musíme se spolehnout sami na sebe, a to za využití všech dostupných prostředků, a vždy zjevně přiměřených způsobu útoku.

IAODG PRO DEFENCE zlepšuje pohybovou aktivitu, která slouží k rozvoji sebedůvěry, samostatnosti, zlepšuje vnímání a poznávání vlastního těla. Výsledkem je správné držení těla, které snižuje pocit stresu, napětí, agresivity a přípraví na reálný život. Dítěti se zlepšuje hrubá i jemná motorika, stavájí se celkově obratnější a pružnější. Rozvíjí se vnímání, myšlení, učení a také schopnost komunikace a cti mezi sebou, učí se řešit spory a získávat nové vztahy a týmového ducha.

IAODG buduje základní kameny pro budoucí reálný život s názorem, že pohyb je nedílnou součástí životní cesty každého jedince. Máme také formu společného cvičení rodičů s dětmi, které pozitivně ovlivňují děti i rodiče. Rodiče jsou pro děti vzorem, a proto když se budou aktivně pohybovat, dítě se je bude snažit napodobit.

Oficiální výsledky testů potvrdily, že cvičenci IAODG junior jsou na tom moc dobře.

 

akademie pro "mládežníky" bývalého legionáře CL Stan Gazdik, je prima nápad. Je to o hře, dovednostech, pobytech v přírodě, základech gymnastiky, atletiky, utužování ducha. Pak se nemusíte bát, že na tréninku dvanáctiletých adeptů kickboxu jich řada neudělá kotoul vzad a vpřed. Raná specializace je v každém sportu chyba, která se v budoucnu vymstí. A přisadím si, že prvky armádního výcviku ještě nikdy nikoho "nezabili".

Přemek

Wow. Klučina je opravdu dobrý. Je vidět, že je dobře stavěný, vytrénované tělo. A šikula. Kéž by někdo dokázal totéž udělat s mým synem. To je takový poseroutka... Před létem vždycky hlásá, jak se bude potápět v bazénu, že chce šnorchl. Ale když jsme mu ho koupili, tak stál ve vodě, co mu byla ani ne po zadek, třásl se zimou a nedej bože, aby mu někdo šplíchl vodu do obličeje! Natož aby se potopil. Přitom takový výcvik je perfektní věc, člověk neví, s čím se v životě setká, co ho potká a co bude muset zvládnout, aby přežil... Výborná práce, pane trenére. Na Vaše video jsem klikla náhodou, ale nelituji. Je dobře, že někdo ta děcka trénuje!

Dana

Moc Vam dekuji za skvely pristup nejen k Tobikovi, ale ke vsem detem, perfektne vedene hodiny. Jste pro Tobika velikym vzorem, na kazdou lekci se strasne tesil a uz ted nam vypravi,jak od zari zase chce zapsat na cvico;) Nejen ja, ale i vsichni v okoli souhlasi s tim,ze toto je pro nej spravna cesta!

Pavla

Týden na junior camp v Horní Blatné. Měl jsem možnost strávit týden na junior campu a vidět úžasné změny u dětí. Některé děti na začátku byly uzavřené vůči ostatním dětem až samotářské, některé zas měly bouřlivé chování. Správné vedení instruktorů a vložená důvěra v ně přinesla velké změny. Viděl jsem, jak děti dokázaly překonat svůj strach a obavy z toho, že něco nezvládnou nebo že, to je nad jejich fyzické a psychické síly. Ať se jednalo o společné hry, různé druhy ručních prací ( např. návrh a výroba vlastní vlajky), hledání pokladů, orientační pochod, plavba na člunu, lezení po skále, vybudování přístřeší v lese a mnoho dalšího. Každé z dětí vždy do toho dalo ze sebe vše, co mohlo a nevzdávalo se. Ale hlavně fungovali jako team, naučily se stát při sobě, silnější pomohl slabšímu, starší dával pozor na mladší, rychlejší pomohl pomalejšímu při pochodech, společná komunikace v řešení jakýchkoliv úkolů. Všechny děti , byly jeden celek, tělo, mysl a duše. Na začátku byl jednotlivec a postupem času se z nich stal jednotný celek, děti mají můj obdiv, uznání a jsem na ně hrdý. A po pravdě i já sám jsem začal přehodnocovat. Z  mého pohledu, jako dospělého, asi bychom jsme se měli občas stát znovu dětmi aby z nás mohl být dobrý dospělý. Když to člověk pozoroval, připomněl si on sám určité životní hodnoty, jen my dospělí na ně zapomínáme a místo aby člověk byl vzorem dítěti tak v mnoha případech to je opačně.

Franta Janouš

První týden prázdnin jsem se zúčastnil, spolu se svojí dcerou Eveline, prvního ročníku campu IAODG Pro Defence. Celý týden jsem sledoval, jak se z dětí stává team, který je schopný postavit se snad čemukoliv. Duchem celého campu se stala spolupráce a teamový duch, dobrá nálada a odhodlanost otužit jak své tělo tak i vůli. Například při lezení na skále se každý postavil svému strachu a podle toho také zdolal výšku. Zde musím poděkovat, protože, jsem si zde splnil jeden ze svých snů a lezl po skalách. Děkuju z celého srdce. To podstatné pro mne je, že jsem opět našel cestu ke své dceři a získal zpět její důvěru a fakt nejsem schopen popsat vděčnost a radost kterou cítím. Týden se uzavíral zkouškami, pasováním a společnou přísahou IAODG, které jsem se také zúčastnil a stal se také členem IAODG. Díky

Jaroslav Stacho

Kemp juniorů

Extrémní příprava našich juniorů